Kobaküs Nedir?

Kobaküs Nedir?

Banka hesabınıza gelen tüm ödemeleri otomatik işlemeyi sağlar. Sınırsız sayıda banka hesabını dinleyebilir. Hesaplarınızdan herhangi birine ödeme düştüğü anda saniyeler içinde tespit eder. Bu ödemenin hangi bayiden yapıldığını ya da hangi sipariş için yapıldığını anlar. Bundan sonrası hayal gücünüze kalmıştır. Gelen bu ödeme ile ilgili ne yapmak istiyorsanız onu yapmanıza imkan tanır. Örneğin bayinizin bakiyesini mi arttıracaksınız ya da siparişi verilen bir ürünün ödemesini mi aldınız? Kobaküs bayinizin bakiyesini otomatik olarak arttırır ya da siparişi verilen ürünün ödemesini otomatik olarak onaylar. Tüm bu işlem adımlarını, insan kontrolüne gerek kalmadan otomatik olarak yapar.

Kobaküs hangi bankalar ile entegredir?

Kobaküs, Türkiye'de ve yurtdışında bulunan tüm bankalarla entegrelidir.

Kobaküs güvenli midir?

Kobaküs son derece güvenlidir. 256 Bit SSL ile verileriniz korunur. Banka hesaplarınızdaki hareketlerin bir aynası Kobaküs üzerinde oluşur. Kobaküs internet şubenize bağlanmaz. EFT yapma, HAVALE gönderme gibi işlem adımlarını yapamaz. Yani gerçek anlamda paranıza hiçbir şekilde dokunamaz. Sadece hesaplarınıza gelen ödemelerin satır bazında kayıtlarını çeker ve size gösterir.

Kobaküs kullanabilmek için ne yapmak gerekir?

Öncelikle Kobaküs Hizmet Sözleşmesini imzalamanız gerekir. Teknik ekip mail ortamında sözleşmeleri size gönderecektir. Sözleşme aşamasından sonra kullanıcı adı ve şifreniz size iletilecektir. Hangi banka ya da bankalarda hesaplarınız varsa, hesabınızın bulunduğu şubeye teslim etmeniz gereken belgelerin listesi yine teknik ekibimiz tarafından size iletilecektir. Banka entegrasyon süreçleri tamamlandıktan sonra, ekranlarınızı kullanmaya ve otomasyonu sağlamaya başlayabilirsiniz.

Kobaküs hangi yazılımlara bağlanabilir?

Kobaküs, dünyada standart olarak kabul edilen XML Web Servis çıktısı üretir. Bu çıktıyı kullanıp veri çekebilecek her türlü yazılıma entegre olabilir. Tüm muhasebe, E-Ticaret, CRM ve ERP sistemlerine bağlanabilir.

Kobaküs, ödemenin hangi kanaldan yapıldığını anlayabilir mi?

Evet, Kobaküs ödemenin internet şubesi üzerinden mi, ATM makinasından mı ya da direkt banka şubesinden mi yapıldığını anlar. Tüm kanallardan ve tüm bankalardan gelen ödemeleri birleştirerek tek bir çıktı üretir.

Kobaküs, tek ekranda tüm bankalardaki hesap hareketlerini gösterebilir mi?

Evet, Kobaküs entegre olarak çalıştığı 12 bankadaki hesaplarınızı tek bir ekranda gösterebilir. Size zaman kazandırır, maliyetlerinizi minimuma indirir, hızlı ve güvenli işlem yapmanıza imkan tanır.

Kobaküs, çek ve pos dönüşlerini anlayabilir mi?

Evet, Kobaküs çek ve pos hareketlerini listeyebilir.